Follow by Email

4 Kasım 2012 Pazar

El Bakımı

    Tüm gün her işinizin peşinden koşan ellerinizi düşünmeden geçmek haksızlık olur. Çoğu kimsenin göz ardı ettiği el bakımı öyle geçiştirilecek bir şey değil onların da tıpkı saçlarınız ve sizin gibi bakıma ihtiyacı var! Şimdi elleri şımartma zamanı!

   Aslında insanlar zannettiğinizden çok daha fazla ellerinize dikkat ediyor. Siz farketmeseniz de yamuk yumuk kesilmiş tırnaklar ve kuru eller zannettiğinizden fazla itici durur. Bu yüzdeen ben de size bir kaç öneride bulunmak isterdiim...

   It's unfair to forget your hands, chasing after your every job, all day long. Most of the people doesn't care about their hands enought but they also need attention just like your hairs. Now it's time to indulge your hands! Actually, other people pay attention to your hands more than you think. Crooked nails, dry hands is repellent, usually more than you think it is. So I have a few suggestions for you..


  Öncelikle tırnakları kesmeyi ihmal etmiyoruz. Ben kısa kesmeyi tercih ediyorum daha temiz ve özenli duruyor.  Çok yuvarlak kesmeye çalışmamanızı öneririm çünkü ayarını kaçırırsanız cadı tırnaklarını andırabilir o da oje sürdüğünüzde hoş durmaz.

   First of all don't neglect to cut your nails, I prefer short which looks more clean and attentive. Don't try to cut too circular it may remind of whitchs, which is not cool when you put nail polish.   İkinci olarak tırnakları güçlendiriyoruz, artık neredeyse bu kalem şeklindeki güçlendiricilerden her yerde var, tırnaklarınıza güç kazandırarak neredeyse hiç kırılmamalarını sağlıyorlar aynı zamanda parlaklık veriyorlar üstelik çok da pratik.
   Secondly we strengthen our nails, you can find this pens almost everywhere now. They stregthen your nails and polish. Your nail almost never broke and these are so practical!


  Günlük kullanmanız için çantanıza da atabileceğiniz bir krem kullanmanızı öneririm. Ben uzun zamandır Watsons'dan bu losyonu kullanıyorum hem de tırnaklara da çok iyi geliyor ve yağlı olmadığı için elinizde kalmıyor, hemen emiliyor.
  For everyday I suggest a cream that you can put it to your purse. I use this Watsons lotion now for a long time, it's good for your nails and your hand. An it's easy to absorb for your hands.


Bunun yanı sıra Nivea'nın klasik el ve vücut kremi yıllardır ellere en iyi gelen kremlerden, hiç değişmez. Ellerinize ihtiyacınız olan nemi verir, onarır ve mükemmel bir yumuşaklık kazandırır. Emilimi biraz zordur ama tam bakım yapar. Özellikle elleriniz benim gibi çabuk kuruyorsa vazgeçilmezdir.

   As well as Nivea's classic hand and body cream this one is the best for years, it doesn't changes. İt gives the moisture and cure that your hands need and the perfect softness. It's a bit hard to absorb but gives everything for your hands. If your hands are also dry like mines than it's indispencible! 


   Eğer değişik aromalarla kendinizi biraz daha şımartmak isterseniiz...Body Shop'da hem harika kokular hem de cilt bakımınızı yapan yüzlerce ürün bulabilirsiniz, ben daha önce Body Shop'un cocoutlı kremini de kullanmıştım ama Watsons'da bulduğum bu kremin kokusu daha yoğun. Bir başka mükemmel kokular bulabileceğiniz yer de Bath & Body Works. Parfümlerine de göz atmanız önerilir... Ferahlatıcı etkili, vücuttaki yanık ve kurumaya karşı jel de kullanabilirsiniz. Ben de bu organik Aleo Vera jeli Watsons'dan almıştım. Bu ürünler tüm cildiniz için uygundur.

   If you would like to indulge yourself with diffirent aromas...In Body Shop you can find so many amazing aromatic cream, before I used coconat aromatic cream from Body Shop but this one I bought from Watsons  smells better. Another place to find some amazing creams is Bath & Body Works. It's strongly recommended to check their parfums. You can also use a refreshing gel to calm and cool your skin. This one I found at Watsons is an organic aleo vera gel. All this are both for hands and body.


  Son olarak ben çantamda pürel taşımayı sevmem, onun yerine daha eğlenceli bir şey tercih ediyorum, böylece çevrenizdeki insanlar da çantanızda temizlik jeli taşıdığınıza değil ne kadar tatlı görünüp ne kadar güzel  koktuğuna daha çok odaklanır ;) Siz de benim gibi elleriniz temiz olmadığında rahatsız oluyorsanız Body Shop'tan bu minik tatlı el jellerinden alabilirsiniz.

  Umarım yeterince yararlı olabilmişimdir. Bunları uygularsanız hem manikür-pedikür ihtiyacınız minimuma iner hem de herkesin hayran kaldığı yumuşacık, bakımlı ellere sahip olabilirsiniiz :)

  Finally I don't like to take purel with my purse, I prefer something more fun so that the people around you can focus the smell of the gel and this cute form. If you're also not comfortable with dirty hands you can find these at Body Shop.
    
    I hope this all was usefull. If you do all these your manicure-pedicure need will be minimum and you can have beautiful soft hands that everybody admires.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder