Follow by Email

1 Aralık 2012 Cumartesi

Online Dergiler

   Online dergiler? Ben şahsen çok bir ısınamamıştım ilk zamanlarda. E-booklar, zaten her bilgiyi artık internetten açıp okuyoruz, eskiden internet sitesi internetten de ulaşım sağlansın, bir ekstra olsun diye açılırdı şimdi aslı internet olup kitabı basılıyor...Açıp da bir kitap okuyamamak, sayfaları çevirip o yeni alınan kitabın kokusunu içine çekememek, gazete kahvaltı sofrasınındı mesela, kitap da başucunun...Hani ben gencim de annem babam bile aramaz oldu artık. Blogları bile önce bir süzmüşlüğüm var. Kaybedilen değerler mi, yenileri mi? Bir kültür oldu artık internet ama en globalinden. Evet belki tutup da bir kütüphanede saatler geçirmiyoruz ama internette bin tane sekme açıp milyonlarca küçük dünyaya dahil oluyoruz, küçük dediğime bakmayın, ufacık tefecik içi dolu turşucuk, dolu dolu yaşanan hayatın minik çipleri onlar, garip kodları var, ultra karışık da yazılımları mesela. Bu yeni bir dünya yeni bir kültür, yeni bir zenginlik bir gün gelip diyeceğiz ki "ah ahh biz hangi sayfadan müzik geldiğini anlayana kadar 300 tabs dolaşırdık şimdikiler bir göz kırpıştırıyor"

  Online dergilere gelirsek, neden olmasın? Bir kere ben her Vogue aldığımda onu taşıyana kadar kolum kopuyor, tabi ona can feda isterse belim ağrısın ama her dergi de bir Vogue değil ki. Ee insan yeni şeyler görmek istiyor, dünyaya yetişmek kolay mı? Deneysellik dedik nerede bulacağız yeni heyecanları. Online dergilere ben varım. Üstelik günde ister bin dergi okurum. Tabii ki bu kadar ulaşılması kolay olunca içerik kalitesinin düşmesi, özensiz, değersiz kaynak çok bu yüzden "bilinçli tüketici" gerek online medyaya da, bloglar örneğin büyük bir yarışta medya seçici, medya yenileyici, medya güçlü de bir dünya.

  Ben bu yeni online dergiler dünyasını daha yeni keşfediyorum bulduğum en kaliteli dergileri de sizinle paylaşacağım. Başlangıç olarak: WoMen Dergisi bugün ilk sayısını yayınladı. Moda, spor, bakım, özel röpörtajlar, yemek tarifinden erasmusta okuyacak öğrenciye tavsiyelere kadar kısacası yok yok. Genç, enerjik, dopdolu. Özellikle ilk sayı için çok başarılı. Dergiyi okumak için : http://womendergisi.com/
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder